Czy moduł Mod_Security jest włączony na kontach hostingowych?

Czy moduł Mod_Security jest włączony na kontach hostingowych?

Mod_security to moduł serwera Apache, który pomaga zabezpieczyć strony internetowe przed różnymi atakami pochodzącymi z zewnątrz.

Moduł ten używany jest do blokowania powszechnie znanych tzw. exploitów. Zabezpieczenia są realizowane przez zestaw gotowych reguł, które bazują na tzw. wyrażeniach regularnych (regular expressions). Na serwerach Smarthost.pl moduł ten został domyślnie włączony od dnia 7.11.2014. Mod_Security może zabezpieczać przed częścią ataków bazujących na wstrzykiwaniu obcego kodu (code injection attacks), co podnosi bezpieczeństwo kont hostingowych na serwerze.

Czasami podczas tworzenia dynamicznych stron internetowych (które stanowią aktualnie ponad 90% istniejących stron internetowych), programiści zapominają przetestować kod pod kątem zabezpieczenia przed atakami przez brak weryfikacji danych wejściowych np. w formularzach. Mod_security może pomóc w takich przypadkach przez sprawdzanie danych, które wprowadzają użytkownicy.

Mod_Security można wyłączyć samodzielnie w panelu zarządzania serwerem cPanel dla każdego z kont hostingowych.

Hosting WordPress

Szybkość i wydajność: dyski ssd, http/2, wiele metod cache, bezpłatne przeniesienie danych, bezpłatne certyfikaty SSL

Hosting Joomla

Szybkość i wydajność: wysokie I/O, dużo pamięci RAM, dyski ssd, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL, wsparcie techniczne

Hosting Presta

Bezpieczeństwo i wydajność: pełna separacja, technologia anty-exploitowa, dysk SSD, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL.

Serwery dedykowane

Wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża moc obliczeniowa, możesz wybrać jeden z naszych serwerów dedykowanych w naszej własnej serwerowni zlokalizowanej w Polsce.

Serwery VPS

Kiedy musisz skonfigurować system operacyjny na naszej platformie hostingowej, dobrym pomysłem jest wybranie własnego VPS z cPanel i dostępem do roota.

Rejestracja Domen

Na Smarthost.pl można zarejestrować kilkaset rodzajów domen z całego świata. Nasze ceny są przystępne dla wszystkich. Jesteśmy partnerem NASK.