Uwierzytelnienie Dwuskładnikowe (2FA)

Uwierzytelnienie Dwuskładnikowe (2FA)

Uwierzytelnianie Dwuskładnikowe (2FA) to metoda zabezpieczenia dostępu do konta lub systemu, która wymaga od użytkownika podania dwóch niezależnych czynników w celu uwierzytelnienia. Pierwszym czynnikiem jest zazwyczaj tradycyjne hasło lub PIN, a drugim jest coś, co posiada tylko użytkownik, np. kod generowany na urządzeniu mobilnym, tokenie fizycznym lub odcisk palca. 2FA znacznie zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ nawet jeśli ktoś zdobędzie hasło, nie będzie mógł uzyskać dostępu bez posiadania drugiego czynnika uwierzytelniającego. Jest to skuteczna obrona przed atakami hakerskimi i utratą danych.


W Smarthost posiadamy uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) dla:

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) dla kont E-mail


Dbamy o bezpieczeństwo komunikacji elektronicznej e-mail. Wprowadzone przez nas Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) w aplikacji Webmail to innowacyjny sposób na zabezpieczenie Twojego konta e-mail. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe można samodzielnie włączyć w panelu. Po włączeniu autoryzacji 2FA, logując się do poczty przez aplikację webmail, oprócz klasycznego hasła, będzie wymagany drugi czynnik uwierzytelniający, może to być kod generowany na smartfonie w aplikacji np. Google Authenticator. Przy próbie zalogowanie system prosi o podanie ograniczonego czasowo kodu i dopiero po jego wpisaniu nastąpi zalogowanie.

Autoryzacja dwuskładnikowa oznacza, że nawet jeśli ktoś pozna hasło, nie będzie miał dostępu do poczty bez drugiego elementu zabepieczającego: kodu. To prosty, ale skuteczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa poczty e-mail.


Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) dla poczty e-mail jest zgodne z zaleceniami CERT (Computer Emergency Response Team) dotyczącymi ochrony poczty
 oraz spełnia wymogi USTAWY z dnia 28 lipca 2023 o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej.


Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) do cPanel


Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) do cPanelu to dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, która zabezpiecza dostęp do panelu administracyjnego cPanel. Stanowi skuteczną ochronę przed próbami nieautoryzowanego dostępu do panelu hostingowego (cPanel), co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa dla danych przechowywanych na serwerze. 


Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) dla panelu abonenta


Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) można włączyć również dla panelu abonenta, poprawa bezpieczeństwa konta i znajdujących się dla niego twoich danych, listy usług oraz faktur. Znacząco utrudni lub wręcz uniemożliwi osobom niepowołanym uzyskanie do nich dostępu.


 

Hosting WordPress

Szybkość i wydajność: dyski ssd, http/2, wiele metod cache, bezpłatne przeniesienie danych, bezpłatne certyfikaty SSL

Hosting Joomla

Szybkość i wydajność: wysokie I/O, dużo pamięci RAM, dyski ssd, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL, wsparcie techniczne

Hosting Presta

Bezpieczeństwo i wydajność: pełna separacja, technologia anty-exploitowa, dysk SSD, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL.

Serwery dedykowane

Wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża moc obliczeniowa, możesz wybrać jeden z naszych serwerów dedykowanych w naszej własnej serwerowni zlokalizowanej w Polsce.

Serwery VPS

Kiedy musisz skonfigurować system operacyjny na naszej platformie hostingowej, dobrym pomysłem jest wybranie własnego VPS z cPanel i dostępem do roota.

Rejestracja Domen

Na Smarthost.pl można zarejestrować kilkaset rodzajów domen z całego świata. Nasze ceny są przystępne dla wszystkich. Jesteśmy partnerem NASK.