Ochrona przed exploitami|na Smarthost.pl

Ochrona przed exploitami na Smarthost.pl


W dzisiejszym internecie jedna na cztery strony została oparta o WordPress. Drugim najpopularniejszym systemem zarządzania treścią pozostaje Joomla. Ostatnie miejsce na podium pod względem powodzenia zajmuje Drupal. Innymi powszechnie wykorzystywanymi darmowymi aplikacjami internetowymi są: umożliwiające prowadzenie forów dyskusyjnych phpBB i pocztowy webpanel RoundCube. Popularność zawdzięczają ogromnej bazie dodatków i grafik, udostępnianych przez społeczność internautów. Niestety z łatwością można przeoczyć drugą stronę medalu, która wiąże się z bezpieczeństwem naszych stron internetowych.


Ochrona serwerów Smarthost.pl przed włamaniami

Na serwerach Smarthost.pl wdrożono system wyszukujący podejrzane fragmenty w kodzie wtyczek i dodatków. Działa on w oparciu o bazę ponad 4000 exploitów na Joomla, WordPress, Drupal i innych aplikacji internetowych napisanych w języku PHP. Podczas skanowania wykrywa próby nieuprawnionych zmian na stronie (w plikach użytkownika).

Monitoring zabezpiecza przed próbami włamań m.in. poprzez dziurawe biblioteki, które umożliwiają dodanie szkodliwego kodu oraz przez niezabezpieczone formularze na stronach www. Skrypt wykrywa również wgranie przez FTP zawirusowanego pliku na serwer, uniemożliwiając atak w sytuacji, gdy zostało wykradzione hasło dostępowe do menedżera plików.

Serwery Smarthost.pl regularnie aktualizujemy o komercyjne rozwiązania, których celem jest dbałość o bezpieczeństwo danych Klientów.

Wyprzedzamy hakerów, zanim zaczną hakować Twoją stronę.

Czy wiesz, że w roku 2022 nasz system antyexploitowy wykrył:
liczba przeskanowanych plików na serwerach hostingowych:

394 728 211 

liczba plików oznaczonych jako

znany exploit: 283 873

liczba plików oznaczonych jako

nieaktualna wersja skryptu:1 419 575


dla porównania  RAPORT SKANOWANIA ANTY-EXPLOITOWEGO kont hostingowych Smarthost.pl za rok 2016


Dbamy o Klientów - automatyka zabezpieczeń

W momencie wykrycia zainfekowanego kawałka kodu, następuje blokada wgrania pliku i automatyczne przesunięcie do oddzielnego katalogu kwarantanny, niedostępnego dla użytkownika. Informacja o zdarzeniu dociera do administratorów Smarthost.pl oraz właściciela strony. Pozwala to powstrzymać dalsze działania exploitów, które mogą okazać się bardzo kłopotliwe.

Klient otrzymuje natychmiast wiadomość e-mail z informacją, że na serwerze wystąpiła próba włamania, wraz z dokładną informacją o zaatakowanym pliku. Sam plik, którego zawartość uległa zmianom, lub nowy plik z podejrzaną zawartością zostaje zablokowany. Klient otrzymuje e-maila:

Dbamy od Klientów - podpowiadamy skuteczne rozwiązania

System wykrywa też nieaktualne wersje popularnych systemów CMS. Informacja automatycznie wysyłana jest w formie wiadomości do właściciela konta hostingowego.

Wyżej wymienione zabezpieczenia działają automatycznie w tle na koncie każdego Klienta na wszystkich serwerach Smarthost.pl

Udostępnij na Facebooku

Załóż testowe konto hostingowe na 14 dni

Hosting WordPress

Szybkość i wydajność: dyski ssd, http/2, wiele metod cache, bezpłatne przeniesienie danych, bezpłatne certyfikaty SSL

Hosting Joomla

Szybkość i wydajność: wysokie I/O, dużo pamięci RAM, dyski ssd, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL, wsparcie techniczne

Hosting Presta

Bezpieczeństwo i wydajność: pełna separacja, technologia anty-exploitowa, dysk SSD, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL.

Serwery dedykowane

Wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża moc obliczeniowa, możesz wybrać jeden z naszych serwerów dedykowanych w naszej własnej serwerowni zlokalizowanej w Polsce.

Serwery VPS

Kiedy musisz skonfigurować system operacyjny na naszej platformie hostingowej, dobrym pomysłem jest wybranie własnego VPS z cPanel i dostępem do roota.

Rejestracja Domen

Na Smarthost.pl można zarejestrować kilkaset rodzajów domen z całego świata. Nasze ceny są przystępne dla wszystkich. Jesteśmy partnerem NASK.

Ustawienia plików cookies

Twój obecny stan

Pokaż szczegóły