Serwery biznesowe VPS||serwery VPS w tej ofercie są przygotowane do obsługi dużych sklepów internetowych, zawierają kompletne środowisko hostingowe (cPanel, backup), są w pełni skonfigurowane i zarządzane przez administratorów.

Biznesowe serwery VPS - rozwiązanie dla wymagających Klientów

Serwery biznesowe VPS managed to kompletne rozwiązanie dla klientów biznesowych, którym nie wystarcza klasyczny hosting współdzielony.

Usługa serwera VPS (ang. Virtual Private Server) polega na podzieleniu maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych - wirtualnych. Każdy z Klientów zarządza swoim własnym serwerem będącym kompletnym systemem operacyjnym m.in. z pełnym dostępem do konta root. Z zewnątrz serwer VPS wygląda tak samo, jakby to była pełna maszyna fizyczna.

Na takim serwerze Klient może instalować oprogramowanie oraz dowolnie konfigurować domyślnie zainstalowany i skonfigurowany system operacyjny. Najczęściej instalujemy system Linux Debian (dla celów samodzielnego zarządzania przez SSH) lub CloudLinux/AlmaLinux (dla celów instalacji panela zarządzania hostingiem cPanel).

Serwery VPS głównie zarządzane są przez Klientów poprzez protokół SSH lub wykupiony oddzielnie panel administracyjny np. WHM/Cpanel.


Servery VPS Smarthost - rozwiązania dla biznesu

Serwery VPS managed to kompletne rozwiązanie dla klientów biznesowych, którym nie wystarcza klasyczny hosting współdzielony. Rozwiązanie zapewnia wysoką jakość usług w trzech aspektach: obsługi: serwery mają pełną opiekę administratorów Smarthost, techniczną: serwery nie są przeciążone konta klientów dostają zasoby gwarantowane (wirtualizacja KVM), oprogramowania: serwery maja najlepszy na świecie system zarządzania cPanel - wygodny, stabilny z ogromnymi możliwościami konfiguracji.


Biznesowe serwery VPS - kompletna konfiguracja na bazie najlepszych praktyk i doświadczenia

Kupując u nas biznesowy serwer VPS Klient otrzymuje gotowe, w pełni skonfigurowane środowisko hostingowe.

Nie sprzedajemy serwerów VPS, które Klient musi sobie sam skonfigurować - to nasi administratorzy instalują oprogramowanie i konfigurują je zgodnie z naszym wieloletnim doświadczeniem. 

Klient otrzymuje w szczególności:

 • skonfigurowany panel zarządzania serwerem: cPanel
 • skonfigurowany serwer www Apache (ustawiony wg zasad, które mamy na innych naszych serwerach, w szczególności z modułami LiteSpeed, które przyspieszają działanie stron www zbudowanych w PHP)
 • skonfigurowany serwer poczty (ustawiony wg zasad, które mamy na innych naszych serwerach, w szczególności z ustawioną polityką antyspamową oraz bazami RBL dbającymi o ochronę przed spamem)
 • bezpłatne, automatycznie instalujące się i odnawiające się certyfikaty SSL dla wszystkich domen na serwerze
 • podpięcie serwera pod zautomatyzowany klaster serwerów dns (dodawanie nowych domen jest bezobsługowe - automatycznie są dodane na serwerach DNS)
 • konfiguracja monitoringu usług, wraz z ich automatycznym restartem w przypadku niestabilnego działania aplikacji

Wszystkie te elementy powodują, że kupując biznesowy serwer VPS kupuje się usługę z jednej strony dedykowaną (odseparowany, własny system operacyjny) z dużymi zasobami, a z drugiej strony kompletnie przygotowaną, przy której nie trzeba nic konfigurować, bo jest to gotowe - jak jakby było to system klasycznego hostingu.

Stawiamy na wygodę naszych Klientów. 

Serwery VPS - doskonała wydajność gdy Klient potrzebuje więcej niż klasyczny hosting

VPS to idealne rozwiązanie dla kogoś, komu standardowy hosting nie wystarcza, bo nie zawsze można zainstalować na współdzielonej maszynie hostingowej wymaganego oprogramowania. Serwer wirtualny VPS można też stosować gdy potrzeba pełnego dostępu do serwera (włącznie z kontem roota, shellem itp.), a nie potrzeba dedykowanego serwera fizycznego.

W naszej ofercie znajdują się zarówno serwery VPS z dostępem do konta root przez ssh, jak i serwery VPS z panelami zarządzania np. cPanel. Systemem operacyjnym może być kilka różnych dystrybucji Linuksa - do wyboru dla Klienta.

Zapewniamy wysoką jakość pracy serwera bez konieczności ponoszenia kosztów utrzymania własnej infrastruktury technicznej. Serwery to markowe, mocne maszyny serwerowe o wysokich parametrach jakościowych.


Szybkość i stabilność VPS - całość na dyskach SSD

Wszystkie nasze serwery linii VPS-SSD są wyposażone w dyski SSD o wydajności kilkukrotnie wyższej niż tradycyjne dyski HDD. Dyski SSD są połączone w sprzętowe macierz RAID-10, co zapewnia wysoką pewność bezpieczeństwa danych.


Gwarantowane zasoby - wirtualizacja KVM

Na szczególną uwagę w naszej ofercie zasługuje sposób wirtualizacji jakim jest KVM, który jest jednym z najbardziej stabilnych i niezawodnych sposobów wirtualizacji, gdyż Klient instaluje na nim pełny system operacyjny, a nie tylko pewną nakładkę jak np. w innych, prostszych typach wirtualizacji.

Dzięki tego rodzajowi wirtualizacji oferujemy Klientom gwarantowane zasoby pamięci RAM i procesora.


Kopie zapasowe VPS

Wiemy, że kopie zapasowe są ważne. Oferujemy dwie opcje kopii zapasowych. Backup podstawowy to dostęp do zewnętrznej macierzy backup, która znajduje się w osobnym pomieszczeniu serwerowni, innym niż serwery VPS - ze względu na bezpieczeństwo jest to osobne pomieszczenie, z osobnym dostępem. Dla wymagających Klientów oferujemy backup dodatkowy: jest to dostęp do macierzy dyskowej, która jest zlokalizowana w innym budynku - kilka kilometrów od głównej serwerowni.


Składniki biznesowego rozwiązania VPS

W skład usługi biznesowych VPS-SSD wchodzi:

 • serwery:
  • procesory Intel Xeon,
  • dyski SSD,
  • macierz sprzętowa RAID,
 • zabezpieczone, klimatyzowane pomieszczenie serwerowni,
 • monitoring 24 godziny na dobę,
 • zasilanie serwerowni z kilku podstacji energetycznych,
 • zasilanie awaryjne (UPS),
 • port FastEthernet 100 Mbps,
 • łącza od kilku niezależnych dostawców (polskich i zagranicznych),
 • serwerownia zlokalizowana jest w Polsce (Częstochowa).
 • gwarantowane parametry - na jednej maszynie fizycznej ze względu na wydajność i zapewnienie jakości działania uruchamiamy jedynie kilka serwerów VPS


Ponadto w ramach usługi wynajęcia serwera dedykowanego zapewniamy:

 • rozliczanie za generowany ruch na porcie 100Mbps,
 • utrzymywanie serwerów DNS dla domeny Klienta.Pakiety hostingowe VPS

Jesteśmy elastyczni - nie zbudowaliśmy sztywnych pakietów. Przygotowaliśmy wygodny kreator, gdzie każdy Klient może wybrać dowolne parametry, które są mu potrzebne. Wybór może dotyczyć też oprogramowania, ale też dostępu do macierzy backup.

URUCHOM KREATOR BIZNESOWEGO SERWERA VPS


Hosting WordPress

Szybkość i wydajność: dyski ssd, http/2, wiele metod cache, bezpłatne przeniesienie danych, bezpłatne certyfikaty SSL

Hosting Joomla

Szybkość i wydajność: wysokie I/O, dużo pamięci RAM, dyski ssd, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL, wsparcie techniczne

Hosting Presta

Bezpieczeństwo i wydajność: pełna separacja, technologia anty-exploitowa, dysk SSD, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL.

Serwery dedykowane

Wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża moc obliczeniowa, możesz wybrać jeden z naszych serwerów dedykowanych w naszej własnej serwerowni zlokalizowanej w Polsce.

Serwery VPS

Kiedy musisz skonfigurować system operacyjny na naszej platformie hostingowej, dobrym pomysłem jest wybranie własnego VPS z cPanel i dostępem do roota.

Rejestracja Domen

Na Smarthost.pl można zarejestrować kilkaset rodzajów domen z całego świata. Nasze ceny są przystępne dla wszystkich. Jesteśmy partnerem NASK.

Ustawienia plików cookies

Twój obecny stan

Pokaż szczegóły