Zaplecze techniczne
chłodzenie, klimatyzacja, wilgotność

W serwerowni Smarthost.pl bardzo ważne jest utrzymanie ściśle określonej temperatury, zapewniające bezpieczeństwo danych i poprawność działania serwerów. Ciepło generowane przez urządzenia takie jak serwery, routery, switche, upsy czy zasilacze powoduje wysoce niekorzystne warunki termiczne wymagające specjalnych rozwiązań.

W celu zapewnienia idealnych warunków pracy urządzeń oraz by zapewnić niezawodne działanie układu chłodzenia i osuszania powietrza w pomieszczeniach serwerowni zastosowaliśmy niezależnie działające urządzenia klimatyzacyjne. Posiadają one bardzo szeroki zakres możliwości z pełną kontrolą wilgotności (osuszanie), zdalnym sterowaniem i kontrolą. Są one podłączone na wydzielonych obwodach, innych niż zasilanie serwerów.

Niezawodność instalacji znaczy tu więcej niż w przypadku zwykłych pomieszczeń – dlatego zapewniamy sprawdzone rozwiązania dające pewność działania klimatyzacji nawet w przypadku awarii jednego podzespołu.

Łączna moc chłodzenia liczona jest w dziesiątkach kW dzięki czemu zapewniona jest stała temperatura nawet podczas największych upałów. Temperatura w pomieszczeniu serwerowni jak i samych szafach rack jest w sposób ciągły monitorowana i raportowana. Gdy temperatura podnosi się o kilka stopni natychmiast, automatycznie wysyłane jest powiadomienie do administratorów.