Zaplecze techniczne

chłodzenie, klimatyzacja, wilgotność

W serwerowni Smarthost.pl bardzo ważne jest utrzymanie ściśle określonej temperatury, zapewniające bezpieczeństwo danych i poprawność działania serwerów. Ciepło generowane przez urządzenia takie jak serwery, routery, switche, upsy czy zasilacze mogłoby powodować wysoce niekorzystne warunki termiczne wymagające specjalnych rozwiązań.

W celu zapewnienia idealnych warunków pracy urządzeń oraz by zapewnić niezawodne działanie układu chłodzenia i osuszania powietrza w pomieszczeniach serwerowni zastosowaliśmy niezależnie działające urządzenia klimatyzacyjne, klasy datacenter, dostosowane do pracy 24/7. Posiadają one bardzo szeroki zakres możliwości z pełną kontrolą wilgotności (osuszanie), zdalnym sterowaniem i kontrolą. Są one podłączone na wydzielonych obwodach, innych niż zasilanie serwerów.

Niezawodność instalacji znaczy tu więcej niż w przypadku zwykłych pomieszczeń – dlatego zapewniamy sprawdzone rozwiązania dające pewność działania klimatyzacji nawet w przypadku awarii jednego podzespołu.

Łączna moc chłodzenia liczona jest w dziesiątkach kW, dzięki czemu zapewniona jest stała temperatura nawet podczas największych upałów. Temperatura w pomieszczeniu serwerowni jak i samych szafach rack jest w sposób ciągły monitorowana i raportowana. Gdy temperatura podnosi się o kilka stopni natychmiast, automatycznie wysyłane jest powiadomienie do administratorów.

Hosting WordPress

Szybkość i wydajność: dyski ssd, http/2, wiele metod cache, bezpłatne przeniesienie danych, bezpłatne certyfikaty SSL

Hosting Joomla

Szybkość i wydajność: wysokie I/O, dużo pamięci RAM, dyski ssd, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL, wsparcie techniczne

Hosting Presta

Bezpieczeństwo i wydajność: pełna separacja, technologia anty-exploitowa, dysk SSD, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL.

Serwery dedykowane

Wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża moc obliczeniowa, możesz wybrać jeden z naszych serwerów dedykowanych w naszej własnej serwerowni zlokalizowanej w Polsce.

Serwery VPS

Kiedy musisz skonfigurować system operacyjny na naszej platformie hostingowej, dobrym pomysłem jest wybranie własnego VPS z cPanel i dostępem do roota.

Rejestracja Domen

Na Smarthost.pl można zarejestrować kilkaset rodzajów domen z całego świata. Nasze ceny są przystępne dla wszystkich. Jesteśmy partnerem NASK.