Zakładanie konta | resellerskiego

Zobacz też: Możliwości konta resellerskiego - Poradnik

Jak założyć konto resellerskie

Konto resellerskie pozwala w łatwy i przyjazny sposób tworzyć konta hostingowe. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zajmujących się tworzeniem stron i aplikacji internetowych potrzebujących udostępnić hosting swoim Klientom.

Ten poradnik pokazuje jak zostać resellerem.

 1. Jeżeli nie mamy konta hostingowego w Smarthost.pl, zakładamy nowe. Pakiet nie ma znaczenia, ponieważ jako reseller będziemy mogli sami zmieniać parametry swoich kont hostingowych. Przykładowo może to być pakiet premium-ssd-mini:

  Link do zamawiania hostingu

 2. Po założeniu konta wybieramy interesujący nas pakiet resellerski i klikamy „Zamów” na stronie:

  https://www.smarthost.pl/pakiety-hostingowe-reseller

 3. Wypełniamy formularz zamiany na konto resellerskie: 4. Po wysłaniu formularza, nasi Administratorzy nadadzą kontu uprawnienia resellera.

  Zmiana zostanie potwierdzona wiadomością e-mail z informacją jak zalogować się do panelu WHM.

 5. Logujemy się do panelu WHM. Logowanie odbywa się poprzez zalogowanie w panelu abonenta na konto cPanel a następnie do WebHostManager. Zalogować można się również bezpośrednio do WHM swoimi danymi nadanymi przy zakładaniu konta. Dzięki niemu mamy władzę nad kontami hostingowymi, które od teraz możemy samodzielnie tworzyć.


Każde konto hostingowe założone przez resellera ma własny panel zarządzania cPanel oraz jest odseparowane od innych kont hostingowych. Dzięki temu Twój klient może zarządzać plikami swojej strony, swoimi bazami danych i kontami e-mail, nie może jednak dostać się do danych innych klientów.

Konta resellerskie są pełnoprawnymi kontami hostingowymi na naszym serwerze, tj. podlegają standardowym procedurom, takim jak:

 • regularne kopie zapasowe
 • dbałość o aktualizację oprogramowania serwerowego
 • możliwość podglądu użycia (procesor, pamięć) na każdym koncie hostingowym
 • skanowanie antywirusem poczty przychodzącej
 • skanowanie w locie naszym unikalnym systemem anty-exploitowym (wychwytującym ponad 4000 exploitów na popularne systemy, jak Joomla, Wordpres, phpBB itp.).

Hosting WordPress

Szybkość i wydajność: dyski ssd, http/2, wiele metod cache, bezpłatne przeniesienie danych, bezpłatne certyfikaty SSL

Hosting Joomla

Szybkość i wydajność: wysokie I/O, dużo pamięci RAM, dyski ssd, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL, wsparcie techniczne

Hosting Presta

Bezpieczeństwo i wydajność: pełna separacja, technologia anty-exploitowa, dysk SSD, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL.

Serwery dedykowane

Wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża moc obliczeniowa, możesz wybrać jeden z naszych serwerów dedykowanych w naszej własnej serwerowni zlokalizowanej w Polsce.

Serwery VPS

Kiedy musisz skonfigurować system operacyjny na naszej platformie hostingowej, dobrym pomysłem jest wybranie własnego VPS z cPanel i dostępem do roota.

Rejestracja Domen

Na Smarthost.pl można zarejestrować kilkaset rodzajów domen z całego świata. Nasze ceny są przystępne dla wszystkich. Jesteśmy partnerem NASK.