Od dnia 23. września 2019 zapraszamy do zamawiania usług na naszej nowej stronie:
https://new.smarthost.pl

system anty-exploitowy na hostingu

W dzisiejszym internecie jedna na cztery strony została oparta o WordPress. Drugim najpopularniejszym systemem zarządzania treścią pozostaje Joomla. Ostatnie miejsce na podium pod względem powodzenia zajmuje Drupal. Innymi powszechnie wykorzystywanymi darmowymi aplikacjami internetowymi są: umożliwiające prowadzenie forów dyskusyjnych phpBB i  pocztowy webpanel RoundCube. Popularność zawdzięczają ogromnej bazie dodatków i grafik, udostępnianych przez społeczność internautów. Niestety z łatwością można przeoczyć drugą stronę medalu, która wiąże się z bezpieczeństwem naszych stron internetowych.

 

Ochrona serwerów Smarthost.pl przed włamaniami

Na serwerach Smarthost.pl wdrożono system wyszukujący podejrzane fragmenty w kodzie wtyczek i dodatków. Działa on w oparciu o bazę ponad 4000 exploitów na Joomla, WordPressDrupal i innych aplikacji internetowych napisanych w języku PHP. Podczas skanowania wykrywa próby nieuprawnionych zmian na stronie (w plikach użytkownika).

Monitoring zabezpiecza przed próbami włamań m.in. poprzez dziurawe biblioteki, które umożliwiają dodanie szkodliwego kodu oraz przez niezabezpieczone formularze na stronach www. Skrypt wykrywa również wgranie przez FTP zawirusowanego pliku na serwer, uniemożliwiając atak w sytuacji, gdy zostało wykradzione hasło dostępowe do menedżera plików.

Serwery Smarthost.pl regularnie aktualizujemy o komercyjne rozwiązania, których celem jest dbałość o bezpieczeństwo danych Klientów.

Wyprzedzamy hakerów, zanim zaczną hakować Twoją stronę.

 
Czy wiesz, że w roku 2016 nasz system antyexploitowy wykrył:
liczba przeskanowanych plików na serwerach hostingowych: 

39 810 757

liczba plików oznaczonych jako

 znany exploit: 11 674

liczba plików oznaczonych jako

 nieaktualna wersja skryptu: 3 903


przeczytaj pełny RAPORT SKANOWANIA ANTY-EXPLOITOWEGO kont hostingowych Smarthost.pl za rok 2016


Dbamy o Klientów - automatyka zabezpieczeń

W momencie wykrycia zainfekowanego kawałka kodu, następuje blokada wgrania pliku i automatyczne przesunięcie do oddzielnego katalogu kwarantanny, niedostępnego dla użytkownika. Informacja o zdarzeniu dociera do administratorów Smarthost.pl oraz właściciela strony. Pozwala to powstrzymać dalsze działania exploitów, które mogą okazać się bardzo kłopotliwe.

Klient otrzymuje natychmiast wiadomość e-mail z informacją, że na serwerze wystąpiła próba włamania, wraz z dokładną informacją o zaatakowanym pliku. Sam plik, którego zawartość uległa zmianom, lub nowy plik z podejrzaną zawartością zostaje zablokowany. Klient otrzymuje e-maila:

zabezpieczenie przed exploitami

zabezpieczenie przed exploitami

Dbamy od Klientów - podpowiadamy skuteczne rozwiązania

System wykrywa też nieaktualne wersje popularnych systemów CMS. Informacja automatycznie wysyłana jest w formie wiadomości do właściciela konta hostingowego. 

zabezpieczenie przed exploitami

zabezpieczenie przed exploitami

Wyżej wymienione zabezpieczenia działają automatycznie w tle na koncie każdego Klienta na wszystkich serwerach Smarthost.pl

 

Udostępnij na Facebooku

Załóż testowe konto hostingowe na 14 dni

nowe-zabezpieczenie-anty-exploitowe-301.jpg

Przydatne informacje

Serwery dns:

dns.smarthost.pl (91.211.220.10)
dns2.smarthost.pl (193.93.88.10)
dns3.smarthost.pl (94.23.189.130)


Serwer pocztowy:

Serwerem pocztowym dla konta jest nazwa domeny głównej lub dowolnej z domen podpiętych do konta hostingowego.

Adres serwera poczty wychodzącej i przychodzącej
z zainstalowanym certyfikatem SSL: nazwakonta.smarthost.pl


Czytanie poczty przez www:
domena-klienta.pl/webmail
lub
nazwakonta.smarthost.pl/webmail

domena-klienta.pl - adres Państwa adres strony internetowej (domeny)
nazwakonta - login do Państwa konta hostingowego


pomoc techniczna 24h: helpdesk.smarthost.pl

Jakość techniczna

Nasza własna serwerownia, zlokalizowana w Polsce podłączona jest do internetu wieloma niezależnymi łączami wysokiej niezawodności połączonymi protokołem BGP.

ikonka-smarthost_wiele_lacz.jpg

Automatyka obsługi

Wszystkie usługi na naszych serwerach działają w pełni automatycznie: zakładanie serwerów wirtualnych i rejestracja domen mogą być opłacone online - dostępne są dla Klientów natychmiast po rejestracji.

box_4.jpg

box_5.jpg

Sprawdzone rozwiązania

Nasze usługi hostingowe oparte są o sprawdzone oprogramowanie najwyższej jakości: panel zarządzania usługami cPanel v.11 w polskiej wersji językowej oraz system o wyjątkowej stabilności CloudLinux z technologią LVE.

box_7.jpg

Ludzie

Za każdą technologią stoją ludzie. Nasi administratorzy oraz programiści stale czuwają nad sprawnością Państwa usług. Nasza firma dysponuje odpowiednim potencjałem osobowym, żeby spełniać Państwa oczekiwania.

Nasza oferta

Usługi hostingowe, dopasowane do potrzeb i wymagań klientów biznesowych:

Szybki kontakt

Smarthost sp. z o.o.

ul. Partyzantów 1
42-217 Częstochowa

tel. 34 390 66 66

hosting@smarthost.pl

Mini statystyka

Wykres aktualnej przepustowości hostingu

smarthost hosting