Serwery dedykowane VPS

Usługa serwera VPS (ang. Virtual Private Server) polega na podzieleniu maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych - wirtualnych. Każdy z Klientów zarządza swoim własnym serwerem będącym kompletnym systemem operacyjnym m.in. z pełnym dostępem do konta root. Z zewnątrz serwer vps wygląda tak samo, jakby to była pełna maszyna fizyczna.

Na takim serwerze Klient może instalować oprogramowanie oraz dowolnie konfigurować domyślnie zainstalowany i skonfigurowany system operacyjny. Najczęściej instalujemy system Linux Debian (dla celów samodzielnego zarządzania przez SSH) lub CentOS (dla celów instalacji panela zarządzania hostingiem cPanel).

Serwery VPS głównie zarządzane są przez Klientów poprzez protokół SSH lub wykupiony oddzielnie panel administracyjny np. WHM/Cpanel.

VPS to idealne rozwiązanie dla kogoś, komu standardowy hosting nie wystarcza, bo nie zawsze można zainstalować na współdzielonej maszynie hostingowej wymaganego oprogramowania. Serwer wirtualny VPS można też stosować gdy potrzeba pełnego dostępu do serwera (włącznie z kontem roota, shellem itp.), a nie potrzeba dedykowanego serwera fizycznego.

W naszej ofercie znajdują się zarówno serwery VPS z dostępem do konta root przez ssh, jak i serwery VPS z panelami zarządzania np. cPanel. Systemem operacyjnym może być kilka różnych dystrybucji Linuksa - do wyboru dla Klienta.

Zapewniamy wysoką jakość pracy serwera bez konieczności ponoszenia kosztów utrzymania własnej infrastruktury technicznej. Serwery to markowe, mocne maszyny serwerowe o wysokich parametrach jakościowych.

Wszystkie nasze serwery linii VPS-SSD są wyposażone w dyski SSD (Solid State Disk) o wydajności kilkukrotnie wyższej niż tradycyjne dyski HDD.

Na szczególną uwagę w naszej ofercie zasługuje sposób wirtualizacji jakim jest KVM, który jest jednym z najbardziej stabilnych i niezawodnych sposobów wirtualizacji, gdyż Klient instaluje na nim pełny system operacyjny, a nie tylko pewną nakładkę jak np. w innych, prostszych typach wirtualizacji.

W skład usługi serwera VPS-SSD wchodzi:

 • serwery:
  • procesory Intel Xeon,
  • dyski SSD,
  • macierz sprzętowa RAID,
 • zabezpieczone, klimatyzowane pomieszczenie serwerowni,
 • monitoring 24 godziny na dobę,
 • zasilanie serwerowni z kilku podstacji energetycznych,
 • zasilanie awaryjne (UPS),
 • port FastEthernet 100 Mbps,
 • łącza od kilku niezależnych dostawców,
 • serwerownia zlokalizowana jest w Polsce (Częstochowa).

Na jednej maszynie fizycznej ze względu na wydajność i zapewnienie jakości działania uruchamiamy jedynie kilka serwerów VPS (zależnie od wybranej przez klienta opcji).

Ponadto w ramach usługi wynajęcia serwera dedykowanego zapewniamy:

 • rozliczanie za generowany ruch na porcie 100Mbps,
 • utrzymywanie serwerów DNS dla domeny Klienta.

Zamówienie serwer VPS managed

Wypełnienie poniższego formularza powoduje, że zostanie założone konto Abonenta w systemie Smarthost oraz zostanie wystawiona faktura proforma na podane dane. Po opłaceniu faktury proforma (online lub przelewem) zostanie skonfigurowany serwer VPS. 

Hosting WordPress

Szybkość i wydajność: dyski ssd, http/2, wiele metod cache, bezpłatne przeniesienie danych, bezpłatne certyfikaty SSL

Hosting Joomla

Szybkość i wydajność: wysokie I/O, dużo pamięci RAM, dyski ssd, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL, wsparcie techniczne

Hosting Presta

Bezpieczeństwo i wydajność: pełna separacja, technologia anty-exploitowa, dysk SSD, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL.

Serwery dedykowane

Wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża moc obliczeniowa, możesz wybrać jeden z naszych serwerów dedykowanych w naszej własnej serwerowni zlokalizowanej w Polsce.

Serwery VPS

Kiedy musisz skonfigurować system operacyjny na naszej platformie hostingowej, dobrym pomysłem jest wybranie własnego VPS z cPanel i dostępem do roota.

Rejestracja Domen

Na Smarthost.pl można zarejestrować kilkaset rodzajów domen z całego świata. Nasze ceny są przystępne dla wszystkich. Jesteśmy partnerem NASK.