Od dnia 23. września 2019 zapraszamy do zamawiania usług na naszej nowej stronie:
https://new.smarthost.pl

Usługa serwera VPS (ang. Virtual Private Server) polega na podzieleniu maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych - wirtualnych. Każdy z Klientów zarządza swoim własnym serwerem będącym kompletnym systemem operacyjnym m.in. z pełnym dostępem do konta root. Z zewnątrz serwer vps wygląda tak samo, jakby to była pełna maszyna fizyczna.

Na takim serwerze Klient może instalować oprogramowanie oraz dowolnie konfigurować domyślnie zainstalowany i skonfigurowany system operacyjny. Najczęściej instalujemy system Linux Debian (dla celów samodzielnego zarządzania przez SSH) lub CentOS (dla celów instalacji panela zarządzania hostingiem cPanel).

Serwery VPS głównie zarządzane są przez Klientów poprzez protokół SSH lub wykupiony oddzielnie panel administracyjny np. WHM/Cpanel.

VPS to idealne rozwiązanie dla kogoś, komu standardowy hosting nie wystarcza, bo nie zawsze można zainstalować na współdzielonej maszynie hostingowej wymaganego oprogramowania. Serwer wirtualny VPS można też stosować gdy potrzeba pełnego dostępu do serwera (włącznie z kontem roota, shellem itp.), a nie potrzeba dedykowanego serwera fizycznego.

W naszej ofercie znajdują się zarówno serwery VPS z dostępem do konta root przez ssh, jak i serwery VPS z panelami zarządzania np. cPanel. Systemem operacyjnym może być kilka różnych dystrybucji Linuksa - do wyboru dla Klienta.

Zapewniamy wysoką jakość pracy serwera bez konieczności ponoszenia kosztów utrzymania własnej infrastruktury technicznej. Serwery to markowe, mocne maszyny serwerowe o wysokich parametrach jakościowych.

Wszystkie nasze serwery linii VPS-SSD są wyposażone w dyski SSD (Solid State Disk) o wydajności kilkukrotnie wyższej niż tradycyjne dyski HDD. 

Na szczególną uwagę w naszej ofercie zasługuje sposób wirtualizacji jakim jest KVM, który jest jednym z najbardziej stabilnych i niezawodnych sposobów wirtualizacji, gdyż Klient instaluje na nim pełny system operacyjny, a nie tylko pewną nakładkę jak np. w innych, prostszych typach wirtualizacji.

W skład usługi serwera VPS-SSD wchodzi:

 • serwery:
  • procesory Intel Xeon,
  • dyski SSD,
  • macierz sprzętowa RAID,
  • pamięć DDR3,
 • zabezpieczone, klimatyzowane pomieszczenie serwerowni,
 • monitoring 24 godziny na dobę,
 • zasilanie serwerowni z kilku podstacji energetycznych,
 • zasilanie awaryjne (UPS),
 • port FastEthernet 100 Mbps,
 • łącza od kilku niezależnych dostawców,
 • serwerownia zlokalizowana jest w Częstochowie.

Na jednej maszynie fizycznej ze względu na wydajność i zapewnienie jakości działania uruchamiamy jedynie kilka serwerów VPS (zależnie od wybranej przez klienta opcji).

Ponadto w ramach usługi wynajęcia serwera dedykowanego zapewniamy:

 • rozliczanie za generowany ruch na porcie 100Mbps,
 • utrzymywanie serwerów DNS dla domeny Klienta.

 

porównanie oferowanych serwerów VPS zamów serwer VPS

 

nowe-zabezpieczenie-anty-exploitowe-301.jpg

Przydatne informacje

Serwery dns:

dns.smarthost.pl (91.211.220.10)
dns2.smarthost.pl (193.93.88.10)
dns3.smarthost.pl (94.23.189.130)


Serwer pocztowy:

Serwerem pocztowym dla konta jest nazwa domeny głównej lub dowolnej z domen podpiętych do konta hostingowego.

Adres serwera poczty wychodzącej i przychodzącej
z zainstalowanym certyfikatem SSL: nazwakonta.smarthost.pl


Czytanie poczty przez www:
domena-klienta.pl/webmail
lub
nazwakonta.smarthost.pl/webmail

domena-klienta.pl - adres Państwa adres strony internetowej (domeny)
nazwakonta - login do Państwa konta hostingowego


pomoc techniczna 24h: helpdesk.smarthost.pl

Jakość techniczna

Nasza własna serwerownia, zlokalizowana w Polsce podłączona jest do internetu wieloma niezależnymi łączami wysokiej niezawodności połączonymi protokołem BGP.

ikonka-smarthost_wiele_lacz.jpg

Automatyka obsługi

Wszystkie usługi na naszych serwerach działają w pełni automatycznie: zakładanie serwerów wirtualnych i rejestracja domen mogą być opłacone online - dostępne są dla Klientów natychmiast po rejestracji.

box_4.jpg

box_5.jpg

Sprawdzone rozwiązania

Nasze usługi hostingowe oparte są o sprawdzone oprogramowanie najwyższej jakości: panel zarządzania usługami cPanel v.11 w polskiej wersji językowej oraz system o wyjątkowej stabilności CloudLinux z technologią LVE.

box_7.jpg

Ludzie

Za każdą technologią stoją ludzie. Nasi administratorzy oraz programiści stale czuwają nad sprawnością Państwa usług. Nasza firma dysponuje odpowiednim potencjałem osobowym, żeby spełniać Państwa oczekiwania.

Nasza oferta

Usługi hostingowe, dopasowane do potrzeb i wymagań klientów biznesowych:

Szybki kontakt

Smarthost sp. z o.o.

ul. Partyzantów 1
42-217 Częstochowa

tel. 34 390 66 66

hosting@smarthost.pl

Mini statystyka

Wykres aktualnej przepustowości hostingu

smarthost hosting