Możliwość przedłużania domen na wiele lat

Możliwość przedłużania ważności domeny na wiele lat


Dodaliśmy w panelu administracyjnym możliwość odnowienia domen .pl na dłuższy czas (maksymalnie do 10 lat).

Zgodnie z zasadami rejestru, w przypadku domen .pl można wykonać odnowienie na 90 dni przed wygaśnięciem domeny - zatem każdy z Państwa, kto ma domenę wygasającą przed terminem 12 października 2022 może odnowić ją na dłuższy okres, ale dopiero na 90 dni przed wygaśnięciem konkretnej domeny. 


Dodanie nowych funkcji w panelu administracyjnym


Dodaliśmy w związku z tym w panelu abonenta dwie opcje:

  • gdy domena jest w okresie 90 dni przed wygaśnięciem - przy domenie pojawia się automatycznie przycisk "wygeneruj płatność teraz" - dzięki temu można w każdej chwili wygenerować płatność, która standardowo wystawiłaby się automatycznie dopiero na 28 dni przed terminem ważności domeny.
  • w przypadku wygenerowanej płatności (automatycznie, na 28 dni przed wygaśnięciem, lub ręcznie jak w punkcie 1) można zmienić długość okresu przedłużenia domeny z domyślnego, tj. 1 rok na dowolny wybrany: od 1 do 10 lat. Faktura proforma przeliczy się automatycznie. 


Uwaga:

Proszę korzystać rozważnie z wyboru terminów przedłużeń, bo w momencie przedłużenia domeny, kolejne przedłużenie można wykonać dopiero na 90 przed wygaśnięciem domeny, czyli może się okazać, że będzie to nawet za kilka lat :-)


Dlaczego przedłużenie na wiele lat jest ważne akurat teraz?


Główny rejestr polskich domen (NASK) podnosi od 12 października 2022 ceny przedłużenia domen polskich. W związku tym, wzrosną ceny domen we wszystkich firmach zajmujących się rejestracją domen, w tym u nas.

Zmiany cen obejmują podniesienie ceny odnowienia domeny .pl od 10 zł do nawet 30 zł netto zależnie od typu domeny.


Oczywiście na zmianę cen nie możemy nic poradzić, bo jest narzucona odgórnie przez główny rejestr, ale ... zachęcamy do przedłużenia domen .pl na jak najdłuższy okres (maksymalnie do 10 lat), żeby uniknąć podwyżek i przedłużyć "po starej cenie". 


przedłużenie domeny na okres do 10 lat można wykonać w:
  panel Abonenta Smarthost

Hosting WordPress

Szybkość i wydajność: dyski ssd, http/2, wiele metod cache, bezpłatne przeniesienie danych, bezpłatne certyfikaty SSL

Hosting Joomla

Szybkość i wydajność: wysokie I/O, dużo pamięci RAM, dyski ssd, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL, wsparcie techniczne

Hosting Presta

Bezpieczeństwo i wydajność: pełna separacja, technologia anty-exploitowa, dysk SSD, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL.

Serwery dedykowane

Wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża moc obliczeniowa, możesz wybrać jeden z naszych serwerów dedykowanych w naszej własnej serwerowni zlokalizowanej w Polsce.

Serwery VPS

Kiedy musisz skonfigurować system operacyjny na naszej platformie hostingowej, dobrym pomysłem jest wybranie własnego VPS z cPanel i dostępem do roota.

Rejestracja Domen

Na Smarthost.pl można zarejestrować kilkaset rodzajów domen z całego świata. Nasze ceny są przystępne dla wszystkich. Jesteśmy partnerem NASK.