Bezpłatne przeniesienie strony www i poczty do Smarthost.pl

podstawowe wytyczne

Przenosimy usługi od innych hostingodawców w ramach bezpłatnej migracji do Smarthost.pl


Migracja do Smarthost: procedura przeniesienia konta

Wykonując przeniesienie działamy kompleksowo, tj. przenosimy całość wskazanych usług, tak, żeby po skończeniu prac wskazane strony i poczta działały od nas z serwera.


Procedura przeniesienia hostingu do Smarthost jest następująca: 

 • Otrzymujemy wymagane dane od Klienta
 • Potwierdzamy czy dane są poprawne i można się zalogować do odpowiednich usług u obecnych dostawców itp.
 • Ustalamy termin przeniesienia i rezerwujemy go dla Klienta
 • W ustalonym terminie wykonujemy migrację (konfiguracja domen, przeniesienie plików, baz danych, kont e-mail)
 • Weryfikujemy poprawność wczytywania się przeniesionych stron z naszego serwera
 • Zmieniamy serwery dns dla domen - od tego momentu strony www i poczta działają z naszych serwerów (zwykle trwa jeszcze tzw. propagacja nowych dns w całym internecie - od kilku do nawet 24h)
 • Prosimy o weryfikację poprawności migracji w ciągu 7 dni od daty jej wykonania (jest to konieczne ze względów m.in. dostępności danych u obecnego dostawcy usług w celu ewentualnego uzupełnienia migracji)


Migracja do Smarthost: terminy

 • Migracje kont do nas wykonujemy zwykle w ciągu kilku dni od zgłoszenia - prosimy jednak zgłaszać je kilka dni przed pasującym Państwu terminem - zawsze chcemy umówić Państwa przeniesienie na konkretny termin, zarezerwowany dla Państwa.
 • Zalecamy zgłoszenie migracji na co najmniej 2 tygodnie przed wygaśnięciem obecnego hostingu - sama migracja jest szybka, ale czasem pojawiają się nieprzewidziane komplikacje (np.: brak niektórych haseł, przypisane do usługi stare albo nieaktywne e-maile, nietypowe wersje oprogramowania np. bardzo stare wersje PHP, bardzo wolny transfer podczas kopiowania danych itp.). Wszystkie komplikacje są zwykle do rozwiązania, ale niekiedy wymagają czasu - zachęcamy do transferu z zapasem czasu, aby uniknąć Państwa niepotrzebnego stresu.
 • Migracje wykonujemy 24h na dobę, we wszystkie dni tygodnia. Można oczywiście umówić się na konkretny dzień, np. wtorek po 17:00, piątek po 20:00, niedziela od 8:00 itp. Godzinę rozpoczęcia prac ustalamy wspólnie z klientem - zależnie od ilości danych do przeniesienia. 


Migracja do Smarthost: wymagane informacje

Aby przenieść usługi potrzebujemy dostępu do następujących danych:

 • Panel zarządzania treścią poprzedniego serwera
  (Najczęściej jest to dostęp do Cpanelu, DirectAdmina, Panelu Serwera, gdzie można utworzyć konta FTP, zmienić hasła do skrzynek, wyeksportować bazy danych).
 • Panel zarządzania domeną
  (Jest to dostęp do panelu, gdzie można dla danej domeny zmienić DNS’y. Często panel zarządzania domeną jest w panelu zarządzania treścią serwera.)

Potrzebujemy również następującej listy z informacjami:

 • Nazwy konta na smarthost.pl:
  Na przykład: kontoklienta.smarthost.pl
 • Listę skrzynek pocztowych do przeniesienia.
  Opcjonalnie: potrzebujemy nazwy skrzynek wraz z hasłami. Sugerujemy ustawić w momencie transferu jednakowe, tymczasowe hasło. Na niektórych hostingach możemy odczytać zaszyfrowane hasła, ustawimy je wtedy u nas, co dla Państwa będzie wygodne, bo nie będzie wymagało zmiany haseł do e-maili. W większości przypadków będzie wymagana niestety zmiana haseł do e-maili. Oczywiście maile zostaną przeniesione w całości (poczta wychodząca i przychodząca).
  Zalecanym przez nas formatem wysłania listy skrzynek i haseł jest:
  adres@email.pl;haslo
 • Listę domen i katalogów do przeniesienia.
  Listę domen i katalogów potrzebujemy w przypadku, gdy na koncie jest więcej domen i tylko niektóre z nich mają zostać nieprzeniesione.

Jeśli na Państwa obecnym koncie hostingowym lub panelu zarządzania usługami jest włączona dwuskładnikowa autoryzacja (2FA), czyli przy logowaniu wysyłany jest kod na sms lub e-mail, prosimy o tymczasowe wyłączenie tej funkcjonalności. Opcjonalnie będziemy prosili o przesłanie mam kodów potrzebnych do logowania. 


Listę informacji prosimy przesyłać na adres hosting@smarthost.pl


Przeniesienie obsługi domeny do Smarthost

W przypadku chęci przeniesienia obsługi domeny do Smarthost, należy uzyskać u obecnego rejestratora kod auth-info. Każdy operator domen ma obowiązek wydać bezpłatnie kod Auth-info w ciągu 7 dni na wniosek Abonenta. Różni operatorzy mają różne wnioski, zatem w razie wątpliwości prosimy zapytać obecnego operatora lub zapytać nas - postaramy się pomóc.

Po uzyskaniu kodu Auth-info dla domeny, należy wejść na naszą stronę główną i w zakładce „Domeny → Transfer Domeny” wpisać uzyskany kod auth-info.
Proces transferu domeny należy zatwierdzić przy pomocy linku otrzymanego na adres e-mail przypisany do domeny.

Transfer domen .pl jest bezpłatny i okres aktualnie opłacony jest w całości przenoszony do nowego operatora. Transfer innych domen (w tym .com i .eu) jest płatny w momencie rozpoczęcia transferu. Kwota to cena przedłużenia domeny na kolejny rok. Ten rok dodawany jest od razu po transferze do aktualnego okresu ważności domeny.

Kod auth-info możecie Państwo również podać w liście domen, które mamy przenieść.
My zajmiemy się wtedy rozpoczęciem transferu domen, jednak to Państwo muszą potwierdzić transfer domeny poprzez kliknięcie w link aktywacyjny.

Nie wiesz od czego zacząć? Na początek załóż
Konto hostingowe w pakiecie Premium

Hosting WordPress

Szybkość i wydajność: dyski ssd, http/2, wiele metod cache, bezpłatne przeniesienie danych, bezpłatne certyfikaty SSL

Hosting Joomla

Szybkość i wydajność: wysokie I/O, dużo pamięci RAM, dyski ssd, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL, wsparcie techniczne

Hosting Presta

Bezpieczeństwo i wydajność: pełna separacja, technologia anty-exploitowa, dysk SSD, http/2, bezpłatne certyfikaty SSL.

Serwery dedykowane

Wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża moc obliczeniowa, możesz wybrać jeden z naszych serwerów dedykowanych w naszej własnej serwerowni zlokalizowanej w Polsce.

Serwery VPS

Kiedy musisz skonfigurować system operacyjny na naszej platformie hostingowej, dobrym pomysłem jest wybranie własnego VPS z cPanel i dostępem do roota.

Rejestracja Domen

Na Smarthost.pl można zarejestrować kilkaset rodzajów domen z całego świata. Nasze ceny są przystępne dla wszystkich. Jesteśmy partnerem NASK.