konta resellerskie

Zakładanie konta resellerskiego

45 views 10 listopada 2018 10 listopada 2018 aleksandra 1

Zobacz też: Możliwości konta resellerskiego – Poradnik

Jak założyć konto resellerskie

Konto resellerskie pozwala w łatwy i przyjazny sposób tworzyć konta hostingowe. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zajmujących się tworzeniem stron i aplikacji internetowych potrzebujących udostępnić hosting swoim Klientom.

Ten poradnik pokazuje jak zostać resellerem.

  1. Jeżeli nie mamy konta hostingowego w Smarthost.pl, zakładamy nowe. Pakiet nie ma znaczenia, ponieważ jako reseller będziemy mogli sami zmieniać parametry swoich kont hostingowych. Przykładowo może to być pakiet base-mikro:https://www.smarthost.pl/hosting/show_order/id/10
  2. Po założeniu konta wybieramy interesujący nas pakiet resellerski i klikamy „Zamów” na stronie:https://www.smarthost.pl/pakiety-hostingowe-reseller
  3. Wypełniamy formularz zamiany na konto resellerskie: 556.PNG
  4. Po wysłaniu formularza, nasi Administratorzy nadadzą kontu uprawnienia resellera.Zmiana zostanie potwierdzona wiadomością e-mail z informacją jak zalogować się do panelu WHM.
  5. Logujemy się do panelu WHM. Dzięki niemu mamy władzę nad kontami hostingowymi, które od teraz możemy samodzielnie tworzyć. 557.PNG

Każde konto hostingowe założone przez resellera ma własny panel zarządzania cPanel oraz jest odseparowane od innych kont hostingowych. Dzięki temu Twój klient może zarządzać plikami swojej strony, swoimi bazami danych i kontami e-mail, nie może jednak dostać się do danych innych klientów.

Konta resellerskie są pełnoprawnymi kontami hostingowymi na naszym serwerze, tj. podlegają standardowym procedurom, takim jak:

  • regularne kopie zapasowe
  • dbałość o aktualizację oprogramowania serwerowego
  • możliwość podglądu użycia (procesor, pamięć) na każdym koncie hostingowym
  • skanowanie antywirusem poczty przychodzącej
  • skanowanie w locie naszym unikalnym systemem anty-exploitowym (wychwytującym ponad 4000 exploitów na popularne systemy, jak Joomla, Wordpres, phpBB itp.).
Porównaj pakiety resellerskie

Czy ten artykuł był przydatny ?