autoinstalator Softaculous

Jak zainstalować PrestaShop za pomocą Softaculousa?

34 views 9 listopada 2018 1 grudnia 2019 aleksandra 0

Jak zainstalować PrestaShop za pomocą Softaculousa na przykładzie domeny klienta.pl.

Aby w prosty sposób zainstalować PrestaShop za pomocą Installatora Softaculous należy przejść do cPanelu, następnie wejść w Softaculous App Installer.


Następnie z listy aplikacji do zainstalowania, która znajduje się po lewej stronie wybieramy PrestaShop. Alternatywnie możemy go znaleźć korzystając z opcji wyszukiwania.


Po wybraniu PrestaShop ukaże nam się strona aplikacji. Aby zainstalować ją klikamy instaluj. Następnie ukaże się nam strona konfiguracji instalacji PrestaShop.

Instalacja oprogramowania


1. Wersja PrestaShop, której chcemy użyć.
2. Domena, na której ma zostać zainstalowana PrestaShop. Zalecamy używanie https://.
Zapewniamy bezpłatne certyfikaty, więcej informacji znajdziesz tutaj.
3. Katalog, w którym ma zostać zainstalowany PrestaShop np. gdy wpiszemy katalog presta, PrestaShop zostanie zainstalowana w folderze presta i będzie on dostępny pod adresem: https://domena-klienta.pl/presta/
– „Nazwa Sklepu”: tutaj wpisujemy nazwę naszego sklepu.
– „Stary katalog admin”: tu wpisujemy nazwę katalogu administracyjnego.

Konto Administratora

W tej kategorii wpisujemy imię i nazwisko, adres e-mail oraz hasło dla konta administratora. Pamiętaj aby ustawić silne hasło!

Zaawansowane opcje


Tutaj możemy ustawić nazwę bazy danych wg. własnych potrzeb oraz włączyć automatyczne aktualizacje PrestaShop. Ostatnią rzeczą jaka nam została jest naciśnięcie przycisku „Instaluj”. Przeciągu chwili powinien pojawić się komunikat informujący nas o tym, że „Oprogramowanie zostało pomyślnie zainstalowane.”

Czy ten artykuł był przydatny ?