Konfiguracja LiteSpeed dla WordPress

Aby poprawnie skonfigurować LiteSpeed dla WordPress należy w pierwszej kolejności włączyć serwer Redis. Proces jego uruchomienia jest bardzo prosty, opisaliśmy go w naszym wpisie na blogu: https://www.smarthost.pl/blog/jak-aktywowac-redisa-na-serwerze-smarthost

Pierwszy krok już znamy, następnym jest instalacja wtyczki LiteSpeed Cache. W tym celu należy przejść do panelu administracyjnego WordPress, przejść do zakładki Wtyczki -> Dodaj nową. Po prawej stronie mamy wyszukiwarkę w której wpisujemy słowo kluczowe np. „cache”. Instalujemy oraz aktywujemy wtyczkę.

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczka pojawi nam się w menu po lewej stronie. Przechodzimy do niej. Klikamy opcje Pamięć podręczna i przechodizmy do zakładki „objects”. Otworzy nam się okienko umożliwiające konfigurację naszej wtyczki. Zaznaczamy „Metodę” jako „Redis”. Uzupełniamy okienko „port” oraz „hasło” według danych które otrzymaliśmy po włączeniu serwera redis na naszym koncie.

Pamięć podręczna obiektów może być włączona lub wyłączona.

Włączenie tej opcji sprawi że będą cachowały się w aplikacji dane pobierane przez aplikację z bazy danych przez co nie będa wielokrotnie pobierane .

Teraz nasz wtyczka jest poprawnie skonfigurowana. W sekcji „Stan” mamy informacje o jej aktualnym stanie działania:

Artur

Dodaj komentarz