Instalacja WordPressa za pomocą Softaculousa na przykładzie domeny klienta

Aby w prosty sposób zainstalować WordPressa za pomocą Installatora Softaculous należy przejść do cPanelu, następnie wejść w Softaculous App Installer.

Następnie z listy aplikacji do zainstalowania, która znajduje się po lewej stronie z kategorii „Blogi” wybieramy WordPress. Alternatywnie możemy go znaleźć korzystając z opcji wyszukiwania.

Po wybraniu WordPressa ukaże nam się strona aplikacji. Aby zainstalować WordPressa klikamy instaluj. Ukaże się nam strona konfiguracji instalacji WordPressa.

  1. Domena, na której ma zostać zainstalowany WordPress. Zalecamy używanie https://.
    Zapewniamy bezpłatne certyfikaty, więcej informacji znajdziesz tutaj.
  2. Katalog, w którym ma zostać zainstalowany WordPress np. gdy wpiszemy katalog wp WordPress zostanie zainstalowany w folderze wp i będzie on dostępny pod adresem: https://domena-klienta.pl/wp/
    – „Nazwa Księgi Gości”: tutaj wpisujemy nazwę naszej strony.
    – „Opis podcastu”: tu wpisujemy opis naszej strony.
  3. [Opcja dla zaawansowanych] Jeśli chcesz korzystać z WPMU zaznacz tę opcję.
  4. Plugin chroniący przed atakami brutalforce ograniczając liczbę nieudanych logowań.

Konto Administratora oraz Język

W tej kategorii ustalamy nazwę, adres e-mail oraz hasło dla konta administratora. Pamiętaj aby ustawić silne hasło! Następnie wybieramy język, w którym ma zostać zainstalowany nasz WordPress.

Zaawansowane opcje

Tutaj możemy ustawić nazwę bazy danych wg. własnych potrzeb oraz włączyć automatyczne aktualizacje WordPressa, jego pluginów oraz motywów.


Ostatnią rzeczą jaka nam została jest naciśnięcie przycisku „Instaluj”. Przeciągu chwili powinien pojawić się komunikat informujący nas o tym, że „Oprogramowanie zostało pomyślnie zainstalowane.

Artur

Dodaj komentarz