Klonowanie aplikacji za pomocą autoinstalatora Softaculous

Przydatną opcją w softaculousie jest klonowanie. Funkcja ta umożliwia nam skopiowanie istniejącej aplikacji wraz z zawartością. Dzięki tej funkcjonalności możemy testować zmiany na kopii naszej strony, nie obawiając się o problemy w działaniu właściwej strony. Sam proces klonowania zajmuje bardzo mało czasu i jest intuicyjny, a co najważniejsze jest taki sam dla wszystkich aplikacji.

Jak sklonować aplikację?


W cPanelu przechodzimy do „Softaculous App Installer”, a następnie do „Wszystkie instalacje”. Ukaże nam się wtedy lista obecnie zainstalowanych aplikacji, którymi możemy zarządzać. Jeśli masz ręcznie zainstalowaną aplikację i jest ona wspierana przez softaculousa, a chcesz nią zarządzać z poziomu softaculousa musi ona zostać zaimportowana.

Następnie, aby rozpocząć klonowanie należy kliknąć w ikonę klon, przyporządkowaną do interesującej nas aplikacji.

Klonowanie Aplikacji – konfiguracja – krok po kroku

  1. Zalecamy zostawić https:// gdyż zapewniamy bezpłatne certyfikaty SSL (więcej informacji znajdziesz tutaj).
  2. Nazwa domeny, na której ma zostać zainstalowana sklonowana aplikacja.
  3. Nazwa katalogu, w którym ma zostać zainstalowana sklonowana aplikacja.
  4. Nazwa bazy danych, która ma zostać użyta do instalacji. Zalecamy zostawienie wartości domyślnej.

Disable Search Engine Visibility” – jest to funkcja, która pozwala uniemożliwić wyszukiwarkom, takim jak Google, indeksowanie witryny. Jeśli ta opcja jest włączona, wyszukiwarki nie będą widzieć zawartości witryny, co może mieć wpływ na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Należy pamiętać, że tę funkcję powinno się używać tylko w specjalnych sytuacjach, takich jak tworzenie witryny, która jeszcze nie jest gotowa do publikacji.

Nazwa księgi gości„- to narzędzie, które pozwala odwiedzającym dodawać komentarze na stronie bez konieczności zakładania konta. Jest to popularny sposób na umożliwienie ludziom wyrażania swoich poglądów i opinii na temat zawartości strony. W WordPress można znaleźć różne wtyczki i motywy, które pomagają w tworzeniu i zarządzaniu księgą gości.

Pozostało tylko kliknąć „Klon instalacji” i po chwili powinien nam się pojawić taki komunikat:

Dodaj komentarz