Kolejna edycja WordUP Trójmiasto za nami

W minioną sobotę 02.03.2024 ponownie zawitaliśmy w urokliwej Gdyni na kolejnej, 20 edycji WordUp Trójmiasto.

To wyjątkowe wydarzenie skoncentrowane wokół platformy WordPress i szeroko pojętej branży WebDev stanowi nie tylko forum wymiany doświadczeń, ale również inspirujące środowisko dla wszystkich pasjonatów tej platformy.

WordUp Trójmiasto to świetna okazja do zdobycia wiedzy od doświadczonych programistów i specjalistów z różnych dziedzin oraz do budowania relacji z działającymi w tej branży przedsiębiorcami.

Po raz kolejny rozmowy urozmaicone zostały też aromatyczną kawą serwowaną na naszym stoisku. Nasz zespół nie tylko częstował uczestników gorącym napojem, ale również chętnie dzielił się informacjami i odpowiadał na wszelkie pytania związane z naszymi usługami.

Prelekcje o WordPressie (i nie tylko)

Każdej edycji tego wydarzenia towarzyszą inspirujące prelekcje przygotowywane przez działających w branży ekspertów. Prelegenci dzielą się swoją wiedzą z różnych dziedzin, dzięki czemu każdy – nieważne czy doświadczony, czy początkujący – znajdzie coś dla siebie.

Na 20 edycji WordUP Trójmiasto mogliśmy posłuchać 11 prezentacji:

Wydarzenie otwarła Lena Sędkiewicz, freelance Web Developerka. Podzieliła się z nami cennymi wskazówkami dotyczącymi przygotowań do migracji strony na WordPressa, skupiając się zwłaszcza na strategiach radzenia sobie z różnymi nieoczekiwanymi sytuacjami.

O tym, jak z sukcesem wejść i działać na rynku WebDev opowiedział Piotr Jurgielewicz. Jego prezentacja była owocem wieloletnich doświadczeń zarówno programistycznych, jak i biznesowych, stanowiąc inspirację dla wszystkich aspirujących do sukcesu w branży.

Tomasz Dziuda, weteran WordPressa, skoncentrował się na praktycznych aspektach, oferując cenne wskazówki dotyczące instalacji wtyczek. Przypomniał, że mimo ich potencjalnych korzyści, nieodpowiednie zarządzanie wtyczkami może prowadzić do problemów.

O „stronach z nieco innej strony” opowiedział Tomasz Palak, który dzięki swojej wiedzy z zakresu prawa cyfrowego przedstawił aspekty prawne związane z serwisami internetowymi. Jego prezentacja dostarczyła nam ważnych informacji na temat obowiązujących regulacji.

Dawid Urbański, opierając się na swoim długoletnim doświadczeniu, zwrócił uwagę na kluczową rolę testowania kodu. Przekonał nas o istotności tego procesu, który często bywa pomijany, a jednocześnie wpływa znacząco na jakość projektów.

Kolejną prelegentką była Magda Paciorek, reprezentująca firmę hostingową Cyberfolks. Wprowadziła nas w świat nowego narzędzia — Interactive API w WordPressie. Jej prezentacja skupiła się na możliwościach, jakie to narzędzie oferuje w kontekście wprowadzania interaktywności na frontendzie.

Kolejnym mówcą był Krzysztof Grabarnia z BracketSpace, który przybliżył nam kwestie związane z konfiguracją lokalnego środowiska WordPressa, oferując praktyczne wskazówki dla deweloperów.

Wśród prelegentów pojawił się również prezes Smarthost – Wojciech Babicz, który reprezentując nasz zespół, opowiedział o niecodziennych sytuacjach prawnych związanych z firmą hostingową oraz jak ważną w aspekcie bezpieczeństwa danych jest kwestia RODO.

Maciej Mortek, doświadczony w eCommerce deweloper opowiedział o tym, jak można wykorzystać WordPressa jako headless CMS za pomocą B2Storefront Connector, nad którym pracuje w jednym z amerykańskich startupów.

Izabela Karkocha, programistka z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu i zarządzaniu projektami serwisów internetowych podzieliła się wskazówkami, dzięki którym poznaliśmy sposoby na odzyskanie energii i motywacji do pracy co przekłada się na zachowanie work-life balance.

Na zakończenie, doświadczony programista specjalizujący się w WordPressie, Dawid Szwed, rozwinął przed nami perspektywy i możliwości, jakie daje motyw Sage. Jego prezentacja stanowiła doskonałe zwieńczenie intensywnego dnia pełnego inspiracji i praktycznej wiedzy.

WordUpowe afterparty

Po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia, rozmowy o WordPressie można było kontynuować w nieco luźniejszej atmosferze. Afterparty w jednym z lokalnych barów to nieodłączna część każdego Trójmiejskiego WordUp’a, która jest świetną okazją do zawarcia nowych znajomości, podzielenia się własnym doświadczeniem czy po prostu spędzenia przyjemnego wieczoru w doborowym towarzystwie.

Zwieńczeniem naszej wyprawy był spacer po urokliwym porcie w Gdyni, gdzie mogliśmy cieszyć się pięknem nadmorskiego otoczenia.

Emilia
Latest posts by Emilia (see all)

Dodaj komentarz