Wprowadzamy rejestrację opcji na domeny .pl

Na naszej stronie Smarthost.pl wprowadziliśmy wygodne rejestrowanie opcji na wszystkie domeny .pl

Jeżeli domena, której Państwo szukacie jest obecnie zarejestrowana przez kogoś innego, można wykupić opcję na tą domenę która pozwala na uzyskanie prawa pierwokupu domeny w przypadku, gdy obecny jej właściciel nie opłaci domeny na kolejny okres rozliczeniowy.

Czy opcja na domenę to to samo co rejestracja?

Nie, opcja na domenę nie jest rejestracją domeny. Wykupienie opcji powoduje automatyczne uzyskanie rezerwacji na wygasłą domenę na 14 dni. Rezerwacja nastąpi w przypadku gdy obecny abonent nie przedłuży domeny i zostanie ona uwolniona do puli niezarejestrowanych domen.

W jaki sposób działa opcja na domenę?

Gdy domena ma możliwość ponownej rejestracji zostaje zarezerwowana i właściciel opcji ma możliwość dokonać rejestrację domeny. Realizacja opcji powoduje, że przez 14 dni nikt inny nie może „przechwycić” wygasłej domeny.

Co w przypadku nie zarejestrowania domeny w terminie rezerwacji?

Jeżeli właściciel zrealizowanej opcji nie zarejestruje domeny w ciągu 14 dni – wróci ona do puli domen wolnych i każdy będzie mógł zarejestrować tą domenę. 

Ile ważna jest opcja na domenę?

Jednorazowe kupienie OPCJI jest prawem pierwokupu domeny przez 3 lata co oznacza, że jeśli w ciągu 3 lat domena wróci do puli wolnych właściciel opcji będzie miał pierwszeństwo jej ponownej rejestracji.

Gdzie można wykupić opcje na domenę?

Opcję można zarejestrować na stronie wyszukiwarki domen, po wpisaniu domeny, która obecnie jest zarejestrowana, automatycznie pokaże się możliwość kupienia opcji na ta domenę. 

Wyszukiwarka domen

Tomasz

Dodaj komentarz