Instalacja LiteSpeed Cache Wordpress

Instalacja LiteSpeed Cache – WordPress

Pamięć podręczna LiteSpeed ​​może być świetnym sposobem na maksymalizację szybkości witryny przy użyciu tylko domyślnej konfiguracji. LiteSpeed Cache komunikuje się bezpośrednio z instalacją LiteSpeed ​​na serwerze, aby zapisywać i obsługiwać statyczne kopie dynamicznych stron internetowych, co znacznie skraca czas ładowania strony sklepu.

Serwer z Litespeed obsługujący LiteSpeed Cache oraz w pełni na dyskach SSD można zmówić w Smarthost przechodząc tutaj:

Pakiety Litespeed Smarthost

 

Posiadając WordPressa oraz serwer obsługujący Litespeed warto włączyć obsługę LiteSpeed Cache w panelu WordPressa, cały proces wymaga kilku kroków.

1) Jako pierwszy krok należy upewnić się, że włączony jest Redis.

W tym celu należy przejść do cPanel -> Redis Server.

Włączony powinien wyglądać tak:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-18.png

2) Należy zainstalować wtyczkę LiteSpeed Cache z poziomu panelu WordPressa zatem w przechodzimy do  Wtyczki ->dodaj nową.

Wyszukujemy wtyczkę LiteSpeed Cache i następnie klikamy zainstaluj.

Po zainstalowaniu klikamy Włącz.

Po włączeniu nastąpi przekierowanie do panelu wtyczek gdzie na pasku wtyczki LiteSpeed Cache należy kliknąć ustawienia główne.

Następnie należy przejść do zakładki [6] Object.

W tym miejscu należy włączyć Pamięć podręczną obiektów, zmienić metodę na Redis oraz uzupełnić odpowiedni pola Host, Port oraz Hasło , dane które należy wpisać znajdują się w instancji Redis która została włączona w punkcie 1 tego poradnika.

Po uzupełnieniu danych należy kliknąć zapisz zmiany.

Po wykonaniu kroków przedstawionych powyżej w WordPressie został włączony LiteSpeed Cache.

Opis dotyczy pakietów linii premium-ls, które działają w oparciu o komercyjny serwer www: LiteSpeed wraz z systemem cache: LScache oraz magazynem cache: REDIS. Serwery są w całości na macierzach z dyskami SSD. Pakiety hostingowe można testować bezpłatnie przez 14 dni: pakiety hostingowe LiteSpeed+Redis

Tomasz
Udostępnij ten artykuł na Facebooku: