Certyfikowany Partner cPanel w Polsce – to brzmi dumnie

O jakości usług hostingowych coraz częściej decyduje fachowość. W dzisiejszych czasach nie da się świadczyć profesjonalnych usług hostingowych bez dogłębnej wiedzy wielu administratorów. Wiedza ta dotyczy bardzo wielu zagadnień: od sprzętu serwerowego w tym informacji o tym, czym różnią się różne karty RAID do serwerów DELL, po sprawy softwarowe, w tym takie informacje – jak podrasować wydajność systemu plików ZFS i czy w ogóle go użyć.

Innymi tematami, w których trzeba być fachowcem to znajomość protokołów sieciowych i do w poziomie zaawansowanym, bo przecież to administratorzy mają zablokować pakiety zawierające niepełne połączenia TCP typu SYN, ale bez flagi ACK – to rzeczy kompletnie nieistotne dla Klientów – to admin ma zapewnić, że „ma działać”.

Jednak wiele elementów związanych jest z rzeczami dla Klienta istotnymi – poczta ma przychodzić sprawnie, ale bez spamu. Połączenia mają mieć wysoki stopień szyfrowania (np. z użyciem TSL 1.3), a baza danych ma działać wydajnie.

Cpanel – zaawansowany panel hostingowy

Od dawna nasza firma postawiła na najlepszy naszym zdaniem panel hostingowy na świecie. Jest on drogi, nawet bardzo drogi. Ale to panel zaawansowany, powszechnie używany na świecie i dopracowany w najmniejszych nawet szczegółach.

cPanel University – możliwość szkoleń i certyfikacji

W swoim rozwoju, firma cPanel utworzyła zestawy szkoleniowe dla swoich klientów – administratorów serwerów – oferujących usługi hostingowe na całym świecie.

Nasza firma również przystąpiła do cPanel University. Są to kursy, które kończą się egzaminami o różnych stopniach trudności. Egzaminy mają swoje stopnie: najprostsze można zdać stosunkowo łatwo, ale już trzeci w kolejności egzamin, kończący się certyfikatem o nazwie: cPanel & WHM Administrator Certification (CWA) już taki łatwy nie jest.

Zdanie egzaminu cPanel & WHM Administrator Certification (CWA) przez odpowiednią liczbą pracowników zapewnia otrzymanie prestiżowego statusu Certified cPanel Partner. Egzamin to 80 pytań testowych, które trzeba rozwiązać w ciągu 2 godzin. Jest też ograniczona liczba podejść do egzaminu.

Smarthost.pl – kolejno zdajemy egzaminy – jesteśmy w czołówce światowej

Pracownicy naszej firmy kolejno zaczęli przystępować do egzaminów. W ciągu tygodnia zdaliśmy już łącznie 23 egzaminy. Liczbę firm, które biorą udział w egzaminach można na bieżąco śledzić na stronie internetowej:

https://university.cpanel.net/leaderboard

Aktualnie na liście w top100 firm, które się certyfikowały są tylko dwie firmy z Polski. Nasza firma jest aktualnie na 44 pozycji w rankingu światowym – najwyżej z firm polskich.

Szczegóły naszych certyfikatów można obserwować na stronie profilu naszej firmy:

https://university.cpanel.net/partner/678

Oprócz obowiązkowych egzaminów typu CWA (wymagany do statusu certyfikacji) mamy też zdane certyfikaty jeszcze wyższego poziomu, tj. cPanel & WHM System Administrator I Certification (CWSA-1) oraz certyfikaty znajomości systemu LiteSpeed.

Ponieważ oprócz certyfikacji prowadzimy też cały czas zwykłą pracę w biurze – niektórzy pracownicy nie zdążyli jeszcze wcale podejść do egzaminów.

Można zatem śmiało powiedzieć, że jesteśmy aktualnie w czołówce światowej w zakresie znajomości systemu cPanel. Polacy są fachowcami. Dzięki temu możemy świadczyć naszym klientom usługi na wysokim poziomie jakościowym.

.

warto sprawdzić naszą jakość:
załóż bezpłatnie konto hostingowe na 14 dni testów:
https://www.smarthost.pl/pakiety/45/pakiety-premium-ssd

Latest posts by Wojciech Babicz (see all)