Automatyczne włączanie LScache dla WordPressa

W ostatnim czasie na naszych serwerach został wprowadzony automatyczny skrypt instalujący do każdego nowo zainstalowanego WordPressa na serwerze plugin LScache. Dzięki niemu uzyskujemy dostęp do kompleksowego narzędzia przyśpieszającego działanie naszej strony, z możliwością uruchomienia na poziomie serwera usługi pamięci podręcznej, oraz całego szeregu dodatkowych narzędzi optymalizacyjnych.

LScache zapewnia między innymi takie opcje jak:
– Optymalizacja obrazów (Lossless/Lossy)
– Lazyload obrazków/iframeów
– Asynchroniczne ładowanie CSS/JS
– Czyszczenie bazy danych i optymalizator
– Optymalizację punktacji PageSpeed.
– Wsparcie dla obrazów WebP
Ale i wiele innych bardzo użytecznych narzędzi usprawniających działanie strony.

Jednak jego głównym zadaniem jest automatyczne zarządzania pamięcią podręczną strony w celu zoptymalizowania jej działania. Zastosowanie tego pluginu w porównaniu z innymi aplikacjami obsługującymi cache zdecydowanie skłania do wniosków, że jest to jeden z najefektywniejszych sposobów na przyśpieszenie działania strony biorąc pod uwagę średnią ilość zapytań jaką może obsłużyć strona w ciągu sekundy.

źródło: https://pl.wordpress.org/plugins/litespeed-cache/

Ręczna instalacja pluginu LScache

Po pomyślnym zainstalowaniu WordPressa na naszym serwerze w przeciągu godziny zostanie automatycznie doinstalowany LScache dając nam bezpośredni dostęp do wszystkich jego narzędzi bezpośrednio z zaplecza naszej strony. Jednak istnieje również możliwość ręcznego go uruchomienia bez czekania na automatyczną instalację. W takim wypadku należy przejść do naszego panelu administracyjnego cPanel i wejść w opcję LiteSpeed Web Cache Manager.

Następnie w wyświetlonych opcjach przejść do WordPress Cache.

W kolejnym etapie należy odświeżyć obecne instalacje przyciskiem „Scan„, a następnie opcją „Enable” zainstalować plugin LScache na naszym WordPressie.

Po pomyślnej instalacji powinien nam się pokazać komunikat o włączeniu pluginu dla tej instalacji oraz w Cache Status widnieć status „Enabled„.

Po powyższych krokach w zapleczu naszego WordPressa powinien być już widoczny zainstalowany plugin wraz ze wszystkimi jego funkcjonalnościami.


Wszystkie powyższe możliwości tego pluginu są dostępne u nas w pakietach z serii LiteSpeed, które można przetestować 14 dni bezpłatnie podczas okresu próbnego, dającego pełny dostęp do jego funkcjonalności. Można go zamówić np. tutaj:

Adrian

Dodaj komentarz