5 dowodów na to, że Joomla jest dla Ciebie

Joomla
W ostatni weekend września 2015 roku w Gdańsku odbywa się organizowana przez polską społeczność Joomla czwarta edycja JoomlaDay. Smarthost jest jednym z fundatorów upominków dla uczestników. Na miejscu będzie na nich czekać spora ilość darmowych kodów na roczny hosting. Cała inicjatywa ma nasze wsparcie z prostego powodu. Sami zwyczajnie lubimy Joomlę 😉

Na główne stronie JoomlaDay możemy odnaleźć „12 niezaprzeczalnych korzyści z udziału w JoomlaDay„. Postanowiliśmy w podobnej formie odszukać „5 dowodów na to, że Joomla jest dla Ciebie„. W końcu nikt zalet Joomla nie przedstawi lepiej, niż sami prelegenci podczas JoomlaDay. Jeśli nie możecie w ten weekend być w Gdańsku, to poniżej mamy dla Was 5 niezaprzeczalnych zalet Joomli, które wyłuskaliśmy z tytułów wystąpień.

1. SPOŁECZNOŚĆ
JoomlaDay w ostatni weekend września to najbardziej oczywisty dowód na „siłę” polskiej społeczności zebranej wokół Joomli. Jeśli stawiasz dopiero pierwsze kroki z tym CMS-em, to w samym internecie z łatwością znajdziesz miejsca, gdzie pogłębisz swoją wiedzę, nawiążesz cenne kontakty, wyniesiesz swoją stronę na wyższe poziomy i poznasz ludzi, z którymi będziesz chciał przebywać nie tylko on-line, ale zwłaszcza off-line i to po godzinach pracy.

2. PROSTOTA
Nie musisz mieć za sobą całej przeczytanej biblioteki fachowych książek, albo dyplomu wydziału informatycznego, a nawet własnego programisty na etacie, by móc w pełni wykorzystać szeroki wachlarz możliwości Joomli. Prostota to jedna z głównych „idei założycielskich” CMS-a, który miał umożliwić każdemu użytkownikowi globalnej sieci prowadzenie własnego miejsca w Internecie. Bezproblemowa instalacja w krótkim czasie pozwala cieszyć się w pełni działającą wersją, która pomoże nam w tworzeniu strony. Jeśli spotkasz się z problemami, to z łatwością odnajdziesz poradniki, które krok po kroku ukazują kolejne etapy tworzenia serwisu www Joomla.

3. ROZWÓJ
Joomla ma już prawie dekadę na karku, a tymczasem ostatnia aktualizacja do wersji 3.4.4. wyszła 8 września 2015 roku. CMS przez cały ten czas jest aktualizowany o nowe zabezpieczenia, wtyczki, pluginy, funkcjonalności i inne jeszcze dodatki. Instalacja podstawowej wersji to ledwo początek możliwości, jakie dostajemy wraz z Joomlą do rozwoju własnej strony. Warto je poznać, by móc tworzyć jeszcze lepszą stronę. I pamiętajmy o stałym aktualizowaniu CMS-a.

4. ZA DARMO
Joomla
od samego początku swojego istnienia jest CMS-em w pełni darmowym. Przy Joomli nie ogranicza nas grubość portfela. Taka sama zasada dotyczy wszystkich aktualizacji do nowych wersji CMS-a. Ogromna ilość narzędzi i rozszerzeń dostępna jest bez opłat lub za symboliczną wręcz kwotą. Wszystko dzięki temu, że Joomla rozprowadzana jest na zasadach open source. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać w płatnych udogodnień, które często posiadają rozszerzenia niedostępne w darmowych aktualizacjach.

5. SZEROKIE ZASTOSOWANIE
Osób korzystających z Joomli liczy się już w milionach (najpopularniejszy CMS zaraz po WordPressie), ale suche statystyki nie oddają wszystkiego. Liczy się wszechstronność zastosowania, a ta je imponująca. CMS wykorzystywany jest nie tylko przez twórców stron internetowych. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by oprzeć na nim sklep internetowy. Co ważne, zaufali Joomli nawet najwięksi. Swego czasu na tym CMS stały strony m.in. od Pizza Hut czy Ikea.

Dowodów na to, że Joomla sprawdzi się na Twojej stronie jest oczywiście więcej, a wiele z nich znajdzie w programie nadchodzącej czwartej edycji JoomlaDay.

Udostępnij ten artykuł na Facebooku: